Budomex

Rozwiązania dla wymagających klientów

Rok założenia 1991
Akcesoria do bram
Automatyka do bram Came

CAME ( wymawiane "KAME" ), założono w roku 1972 z pierwszą halą produkcyjną mieszczącą się w "Dosson di Casier" niedaleko otoczonego starożytnymi murami miasta Treviso, 20 km od Wenecji. Jest jedną z najstarszych firm w swojej branży.
CAME w Polsce zajmuje się sprzedażą najwyższej jakości automatyki użytkowej przemysłowej i akcesoriów.
W ich ofercie znajdziecie państwo automaty do bram przesuwnych, skrzydłowych i przemysłowych, jak również szlabany, kolczatki, słupki parkingowe, oraz kontrolę dostępu. Na Polskim rynku obecni są od 2000 roku. W krótkim czasie objęli pozycję lidera w sprzedaży automatyki przemysłowej, i drugie miejsce w sprzedaży automatyki użytkowej.

 
Automatyka do bram Wiśniowski

Automaty Optimum i Optimum Eko przeznaczone są do bram garażowych segmentowych i uchylnych. Napędy poruszają się po szynie z listwą zębatą, zasilane są napięciem 24V, mają możliwość regulacji mocy, posiadają funkcję łagodnego startu i zatrzymania (dla bram segmentowych) oraz automatycznego zamknięcia. 
Funkcja łagodnego startu i zatrzymania w bramach segmentowych oznacza, że automat łagodnie rozpoczyna pracę i łagodnie się zatrzymuje. W praktyce oznacza to płynną i cichą pracę bramy, sprawne otwieranie i zamykanie bez niepotrzebnych szarpnięć.
Automatyczne zamknięcie to samoczynne zamknięcie bramy po ustalonym czasie bez ingerencji użytkownika.
Regulacja mocy to możliwość ustawienia optymalnej siły, potrzebnej do uruchomienia bramy. W przypadku natrafienia na opór podczas zamykania bramy automat zatrzymuje się i wraca do pozycji otwartej.

W skład napędu Optimum wchodzą:
- siłownik,
- centrala sterująca,
- dwa nadajniki zdalnego sterowania z kodem zmiennym,
- diodowe lampki sygnalizacyjne,
- szyna jezdna z listwą zębatą.
W skład napędu Optimum Eko wchodzą:
- siłownik,
- centrala sterująca,
- jeden nadajnik zdalnego sterowania z kodem zmiennym,
- diodowe lampki sygnalizacyjne,
- szyna jezdna z listwą zębatą.

Nadajniki (piloty) dwukanałowe - tzn. jednym nadajnikiem można otworzyć dwie bramy, np. bramę wjazdową i garażową. Można również zamówić nadajnik czterokanałowy.

Wyposażenie dodatkowe mogą stanowić: zasilacz awaryjny (pozwala na pracę napędu w przypadku braku zasilania głównego), odbiornik radiowy (możliwość zaprogramowania większej ilości nadajników), rozblokowanie automatu z zewnątrz (dodatkowy zamek), komplet fotokomórek, zamek szyfrowy.

Automat można stosować do garaży z dodatkowym wejściem lub bez. W ten sposób w razie braku prądu, bramę można otworzyć przez rozblokowanie automatu specjalną dźwignią, z zewnątrz za pomocą dodatkowego zamka montowanego na poszyciu bramy lub stosując zasilacz awaryjny. Urządzenie może współpracować z fotokomórkami.

 
Automatyka do bram

Komfort obsługi w każdych warunkach atmosferycznych zapewnia zamontowanie automatyki. Poprzez jej zastosowanie w prosty i bezpieczny sposób można sterować pracą każdej bramy, bez zbędnego wysiłku i fatygi. Firma BUDOMEX w swoim klientom proponuje sprawdzone i nowoczesne automaty do bram dwóch firm:

  • polskiego producenta bram i ogrodzeń Wiśniowski,
  • włoskiego producenta automatyki firmy Came.